All for Joomla All for Webmasters
Иако големиот број истражувања тврдат дека парите и неверството се најголема причина за раскинувањето на голем број љубовни врски, се чини дека има уште нешто покрај тоа.
 
 Сигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и татко на психоанализата, ни остави генијални мудрости и изреки за сите времиња.
 

Десерт во чаша- ЧИЗКЕЈК

Ако и вие уживате во слатките задоволства, и сакате да експериментирате со нови вкусови, ова е идеален десерт за вас.
 

Природен лек против кашлица, а може да го користат и деца

Зимата е период во кој многу од нас добиваат некоја вирусна или бактериска инфекција.
 
Девојчиња од едно училиште во Данска извеле интересен експеримент кој предизвикал огромно внимание, а сликите кои ги објавија на интернет предизвикаа бурни реакции на многу истражувачи, биолози и експерти за зрачење од Англија, Холандија и Шведска.
 
На протестот на кој учествувале неколку илјади Унгарци против новите закони за работни односи и управните судови во Будимпешта, дошло до судир со полицијата, која употреби солзавец и бибер спреј за да ги растера демонстрантите пред Парламентот.
 
Вкусовите се различни, но се чини дека момците престанаа да ги сакаат девојките со слаби нозе.
 
Најголемите болести настануваат затоа што душата е болна, а неа не ја лечи ниту психијатар ниту медицина.
 

Посни кифли, идеални за посните слави (рецепт)

Рецепт за кифли, кои ќе го обожавате, и секогаш ќе ги правите.
 

Австрија сака да воведе беспилотно летечко такси

По пробните ограничувања на брзината на автопатиштата од 140 километри на час, австрискиот министер за инфраструктура и сообраќај, Норберт Хофер има намера идната година да воведе беспилотни такси летала, т.е. дронови за превоз на патници.
 
Уапсен е Шпанецот, кој живееше со телото на неговата мртва мајка една година за да ја користи нејзината пензија.
 
Старински рецепт за колачот на баба, идеален е да се заблажите во секој момент, бидејќи брзо се подготвува, а неодоливите колачиња во облик на срце остануваат свежи и по една недела.
 
На луѓето кои се изложени на стрес и вознемирување, им се предлага медитација, бидејќи со тоа им се намалува чувството на тешкотија.
 
Сигурно сте забележале дека во последно време, се почесто на пазарот се ниди разновидна посна храна, која неколку неделните пости ги прави поиздржлии.
 

Планините главна атракција за Словаците

Планините биле една од главните атракции во 13 отсто од индивидуалните патувања на населението на Европската унија во 2016 година, покажува статистиката која ја објави Евростат, по повод денешниот Меѓународен ден на планините.
 
Чоколадото, кафето и чајот содржат антиоксиданти полифенол, кои спречуваат оштетување на ќелиите.
 
Славниот француски фудбалер Ерик Кантона заплови во модните води.
 
Иако можеби не се состанувате со сродната душа, постојат одредени грешки на кои треба да внимавате кога одите на прв состанок со партнерот.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.