All for Joomla All for Webmasters

Недела

Час Програма 09.12.2018
01:00 Саботна хроника - Скопје
01:30 Естрада плус
02:40 Македонска забавна музика
03:20 Виртуелен свет 
03:50 Вип на еден ден
04:35 Фчерашни новости - пародија
05:00 Наша сцена - забавна емисија
05:30 Евромакс
06:00 Магична сцена - нова сезона
06:30 Во добра форма
07:00 Село Тумчевиште - патепис Мариово филм
07:30 Фолк топ 10 - топ листа
08:40 Џубокс - музичка емисија
10:40 Телешопинг прозорец
11:00 Во контакт - емисија
11:30 Уживај во животот - емисија
12:00 Музички спотови
12:35 Фолк хит микс - музичка емисија 
13:25 Телешопинг прозорец
13:55 Моја свадба - забавна емисија
15:30 Сибир - реално шоу 
16:30 Неделна хроника - Скопје информативен магазин
17:00 Вип на еден ден - емисија
17:45 Телешопинг прозорец
18:05 Божиќ во Палм Спринг - игран филм
19:55 Неделна хроника - Скопје информативен магазин
20:25 Временска прогноза
20:30 Нема љутиш - хумор
21:05 Интервју- игран филм 
22:48 Неделна хроника - Скопје информативен магазин
23:20 Од Рио до Перу - документарен филм

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.