Арсенал ја испуштија победата во Барнли

Барнли и Арсенал одиграа без победник 1:љ, во 28.коло, во Премиер лигата. Головите на „Турф Мур“, беа постигнати во првото полувреме.
 

Реал со ултиматум до Серхио Рамос

Продолжува сагата околу иднината на Серхио Рамос во Реал Мадрид. „Марка“, тврди дека Реал му поставил ултиматум на капитенот, дека мора до крајот на овој месец да реши дали ќе остане или ќе го напушти клубот.
 

Конли е замената за Букер на Ол стар натпреварот

Кошаркарот на Јута Џез, 33-годишниот Мајк Конли, прв пат во кариерата ќе се игра на Ол стар натпреварот. Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер, го повика Конли, откако поради повреда на коленото од Ол старот се откажа кошаркарот на Финикс Санс, Девин Букер.
 

Нико Крањчар во солзи се прости од својот татко

Денеска во Алеата на заслужните на гробиштата Мирогој во Загреб беше погребан легендарниот хрватски фудбалер и тренер Златко Цицо Крањчар, а посебно внимание предизвика емотивниот говор на неговиот син, исто така поранешен фудбалер, Нико Крањчар.
 

Историски неуспех на Ливерпул

Откако ги испиша најславните страници во клупската историја, Јирген Клоп со Ливерпул сега ги пишува најсрамните страници во клупската историја.
 
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, нема да им дозволи на фудбалерите да играат за своите репрезентации, доколку по враќањето во клубот ќе мора да минат десет дена во карантин. ФИФА, минатиот месец донесе одлука, која им овозможува на клубовите да им забранат на фудбалерите да играат за своите репрезентации, доколку по враќањето о клубовите мора одреден период да минат во карантин.
 

Пандев дел од елитата што ќе настапи на ЕУРО 2020

Европското првенство во фудбал ќе се одржи ова лето. Дел од најголемата континентална смотра ќе биде и Македонија. Предводена од Горан Пандев, Македонија, ја победи Грузија во баражот и се избори за својот прв настап на големите натпреварувања..
 
Пари Сен-Жермен го осигура третото место во групата А во ЕХФ Лигата на шампионите, откако на гости со 44:29 го декласираше норвешкиот Елверум во првиот меч по продолжувањето на соработката со тренерот Раул Гонзалез.
 

Зидан: Згрешив кога ја сменив формацијата

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, по синоќешните 1:1 со Реал Сосиедад, рекол дека направил грешка кога ја сменил формацијата на неговиот тим.
 

Оладипо одбил 45 милиони долари

Виктор Оладипо не сака да остане во Хјустон Рокетс. Овој плејмејер, на почетокот на сезоната, пристигна во Хјустон, како дел од трејдот за Џејмс Харден, во кој покрај Бруклин Нетс и Хјустон Рокетс учествуваа и Индијана Пејсерс.
 

Гризман ќе ја напушти Барселона?

Фудбалскиот клуб Барселона, шест дена пред изборите, го тресе скандалот со аферата „Барсагејт“, во која претпладнево беа уапсени високи клупски функционери, меѓу кои е и поранешниот претседател Џосеп Марија Бартомеу.
 

Дебакл на Вориорс во ЛА, Јанис ги среди Клиперси

ЛА Лејкерс ставија крај на серијата од четири порази со убедливиот триумф над Голден стејт Вориорс 117:91. Милвоки во дербито ги победија ЛА Клиперс 105:100, а Бостон Слетикс во драматичен финиш ја извлекоа победата над Вашингтон Визардс 111:110.
 

Уапсен поранешниот претседател на Барселона

Полицијата, претпладнево, извршила рација во официјалните простории на фудбалскиот клуб Барселона. Шпанските медиуми објавија дека се уапсени поранешни челници на клубот, меѓу кои е и екс-претседателот Џосеп Марија Бартомеу.
 
Илија Несторовски ги искористи ретките минути кои ги добива во Удинезе да го постигне победничкиот гол во 1:0 триумфот над Фиорентина на „Дачија арената“.
 

Марка: Меси ќе остане во Барселона

Лионел Меси се уште не донел одлука дали ќе остане во Барселона, по завршувањето на сезоната. Најдобриот играч и стрелец на Барселона, веројатно го чека епилогот од претседателските избори, пред да ја донесе конечната одлука.
 
Шест натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата. Вашинготн славеа над Денвер, Јанис Адетокумбо ги предводеше Милвоки до победата над Њу Орлеанс, во чии редови блескаше Зајон Вилијамсон, Бруклин Нетс ја запишаа осмата победа по ред,а во дербито Филаделфија го победи Далас.
 

Лазаров го скрати списокот за дуелите со Данска

Селекторот на ракометната репрезентација на македонија, Кирил Лазаров, го објави конечниот на играчи за претстојниот квалификациски дво-меч со светскиот првак Данска, во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.
 

Окоча: Салах треба да го напушти Ливерпул

Прославениот фудбалер од Нигерија, Џеј Џеј Окоча, решил да му „помогне“ на Мохамед Салах, околу изборот на новиот клуб. Окоча смета дека Салах треба да го напушти Ливерпул.
 

© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.