All for Joomla All for Webmasters

Сабота

Час Програма 08.12.2018
00:08 Урбани вести
00:30 Флеш вести
00:40 Куба - Носталгија или промени - емисија
01:25 Македонски народни приказни
03:25 Фолк топ 10 листа
05:30 Музичко интермецо
05:35 Естрада плус
06:45 Нема љутиш
07:15 Магична сцена
07:45 Вип на еден ден
08:28 Временска прогноза
08:29 Џубокс - музичка премиера
10:30 Телешопинг прозорец
10:50 Наша сцена - забавна емисија
11:30 Евромакс - емисија
12:10 Виртуелен свет - емисија за тинејџери
12:40 Село Тумчевиште 2 дел- патепис Мариово филм
13:20 Телешопинг прозорец
13:40 Фолк топ 10 листа
14:45 Златен глас - сериски филм еп.39
15:35 Златен глас - сериски филм еп.40
16:27 Временска прогноза
16:30 Саботна хроника - Скопје
17:10 Златен глас - сериски филм еп.41
18:00 Златен глас - сериски филм еп.42
18:45 Златен глас - сериски филм еп.43
19:35 Телешопинг прозорец
19:52 Временска прогноза
19:55 Саботна хроника - Скопје
20:30 Магична сцена
21:05 Замолчувачите - игран филм
22:45 Сибир - реално шоу еп.8
23:35 МДезертери - игран филм

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.