Вторник

Час Програма 24.05.2022
00:00 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 97
00:50 Фитнес сериски филм еп. 9
01:20 Снаи и свекрви кулинарско шоу
02:10 Исток- запад сериски филм еп. 39
03:00 Велика сериски филм еп. 4
03:50 Македонска забавна музика
04:50 Врати ми ја љубовта сериски филм еп. 11
05:40 Традиција, култура и животен стил во Јапонија
06:15 Џубокс музичка емисија
07:00 Нови и млади музичко талент шоу 
08:30 Нема љутиш забавна емисија
09:00 Имат немат забавно-музичка емисија
09:45 Телешопинг прозорец
10:00 Флеш вести
10:10 Врати ми ја љубовта сериски филм еп. 11
11:10 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 97
12:00 Снаи и свекрви кулинарско шоу
13:00 Телешопинг прозорец
13:15 Исток-запад сериски филм еп. 40
14:05 Велика сериски филм еп. 4
14.55 Легендарни хотели 3 дел док. филм
15:35 Легендарни хотели 4 дел док. филм
16:15 Телешопинг прозорец
16:29 Временска прогноза
16:30 Урбани вести
16:50 Фитнес сериски филм еп. 10
17:30 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 97
18:30 Снаи и свекрви кулинарско шоу премиера
19:20 Репортер со Весна Петрушевска забавна емисија
19:55 Урбани вести
20:15 Флеш вести
20:25 Без маска забавна емисија 
21:00 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 98 премиера
22:00 Фитнес сериски филм еп. 10
22:30 Снаи и свекрви кулинарско шоу 
23:30 Урбани вести
23.50 Флеш вести

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.