All for Joomla All for Webmasters

Србија се прости од Шабан Шаулиќ

Во зградата на Градскиот совет во Белград се одржа Опело за кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, пренесе српски "Блиц". Посмртните останки беа донесени со владин авион од Германија, каде што загина во сообраќајна несреќа.
 

Вуди Ален снима нов филм во Шпанија

Само неколку недели по тужбите кон студиото Амазон поради четири откажани филмски проекти, режисерот Вуди Ален веќе работи на нов филм во Барселона, Шпанија.
 

Кремиран Карл Лагерфелд

Согласно волјата на светската ѕвезда на високата мода Карл Лагерфелд, кој почина во вторникот на 85-годишна возраст, неговите посмртни останки беа кремирани во Франција, соопшти списанието "Клоузер".
 
Во салата „Плејел" во Париз вечерва ќе се одржи 44-та церемонија на доделување на француските филмски награди Цезар во 22 категории.
 
Познатиот актер Бурак Озчивит одлучи да воведе промени во изгледот и ги изненади многумина со нова слика!
 
Поп-ѕвездата Лејди Гага ја прекина врската со својот вереник Кристијан Карино, изјави нејзин претставник за списанието „Космополитен“.
 

Наследник на Лагерфелд, сепак, нема да биде неговата мачка

Наследник на Карл Лагерфелд, сепак, нема да биде неговата мачка, како што тврдеа заговорници меѓу неговите обожаватели, туку неговата верна помошничка, директорка на креативното студио на Шанел, Вирџини Вилард.
 

Дуа Липа снима песна за разделбата со музичарот Пол Клајн

Дуа Липа компонира песна за разделбата со музичарот Пол Клајн од групата "Лејн", објавија агенциите. Новата песна ќе биде дел од нејзиниот втор студиски албум.
 

Меланија Трамп му оддаде почит на Лагерфелд (ФОТО)

Првата американска дама Меланија Трамп му оддаде почит на светски познатиот дизајнер Карл Лагерфелд, кој почина на 85-годишна возраст. Ова го објавија медиумите, цитирајќи го францускиот печат.
 

Винсан Касел ја преболе Моника Белучи

Винсан Касел беше 13 години в брак со, според многумина, најубавата жена на светот – Италијанката Моника Белучи. Со неа имаат две ќерки, но во 2013 година се разведоа. Во едно скорешно интервју, тој зборуваше за тоа – како ја преболел.
 
 Британскиот рок-бенд „Квин“ ќе настапи во живо на доделувањето на Оскарите в недела, објавија вчера организаторите. Биографскиот филм за славниот пејач Фреди Меркјури, „Боемска рапсодија“, има повеќе номинации.
 
Пијан возач ја предизвика несреќата во која почина српската музичка легенда Шабан Шаулиќ.
 

Наградата „Златна мечка“ за филмот „Синоними“

Филмот „Синоними“ на израелскиот режисер Надав Лапид ја доби „Златната мечка“ за најдобар филм на 69. меѓународен филмски фестивал во Берлин.
 

Колку e богато британското кралско семејство?

Богатството на британското кралско семејство е проценето на 88 милијарди долари според списанието "Форбс", а личното богатство на кралицата Елизабета е проценето на 530 милиони долари, соопшти DarikNews.
 

Почина Ли Радзевил, сестрата на Џеки Кенеди (ФОТО)

Ли Радзевил позната по софистицираниот стил и по способноста да има пријатели од целиот свет, а најмногу позната како сестра на Жаклина (Џеки) Кенеди, почина на 85 години, пренесоа американските медиуми.
 

Сите Оскари ќе се доделуваат во живо

Организаторите на церемонијата на доделување на филмските награди Оскар се откажаа од намерата четири статуетки да се доделат за време на рекламите во текот на телевизискиот пренос на 24 февруари, откако на тоа се спротивставија познати холивудски режисери, глумци и други филмски работници.
 

ЗАГИНА ШАБАН ШАУЛИЌ во сообраќајна несреќа во Германија

Познатиот пејач Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија, пренесуваат српските медиуми.
 

Салма Хајек посвои був (ФОТО)

Мексиканската актерка и љубителка на животните Салма Хајек, која неодоамна откри дека одгледува над 50 животните, го покажа најновото милениче - симпатичен був со бели, сиви и црни пердуви, пишува "Дејли мејл".
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.