Понеделник

Час Програма 23.05.2022
00:00 Снаи и свекрви кулинарско шоу
00:45 Снаи и свекрви кулинарско шоу
01:30 Снаи и свекрви кулинарско шоу
02:15 Велика сериски филм еп. 4
03:00 Ловци на глави сериски филм еп. 3
03:50 Традиција, култура и животен стил во Јапонија
04:20 Џубокс музичка емисија
06:20 Богатства во песокот док. филм
07:00 Магична сцена емисија
07:35 Нема љутиш емисија
08:05 Репортер со Весна Петрушевска забавна емисија
08:45 Саботна и Неделна хроника
09:45 Телешопинг прозорец
10:00 Флеш вести
10:10 Врати ми ја љубовта сериски филм еп. 11
11:00 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 96
12:00 Снаи и свекрви кулинарско 
13:00 Телешопинг прозорец
13:15 Исток-запад сериски филм еп. 39
14:10 Имат немат забавно-музичка емисија
15:00 Нови и млади музичко талент шоу
16:15 Телешопинг прозорец
16:30 Урбани вести
16:50 Фитнес сериски филм еп. 9
17:30 Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 96
18:30 Снаи и свекрви кулинарско шоу премиера
19:25 Документарна емисија
19:45 Временска прогноза
19:55 Урбани вести
20:15   Флеш вести
20:25 Магична сцена нова сезона 
21:00  Тајните на младите благороднички сериски филм еп. 97
22:00 Фитнес сериски филм еп. 9
22:30 Снаи и свекрви кулинарско шоу
23:30 Урбани вести
23:40 Флеш вести

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.