All for Joomla All for Webmasters

Буфон може да го смени Касиљас во Порто

Португалскиот гигант Порто е заинтересиран за голманот Џанлуиџи Буфон, кој е слободен агент по напуштањето на Париз Сен Жермен.

 

Според „Тутоспорт", Буфон е една од опциите за замена на Икер Касиљас, кој најверојатно ќе ја заврши својата кариера по добиеиот срцев удар пред повеќе од еден месец.

 

За легендарниот Буфон, исто така, заинтересирани се Парма, Аталанта, Барселона, Лацио, Џенова, Бреша и Флуминенсе.

 

Минатата сезона, 41-годишниот италијански голман одигра 17 натпревари во француското првенство и прими 18 гола.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.