Родри го комплетираше трансферот во Манчестер Сити од Атлетико Мадрид

 Манчестер Сити го потпиша Родри од Атлетико Мадрид, играч од средниот ред. Сити ја плати неговата клаузула за ослободување од 62,5 милиони фунти.

 

Родри - кој потпиша петгодишен договор со Сити - го информирал Атлетико минатиот месец дека сака да го напушти клубот ова лето.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.