Кутињо на позајмица во Баерн

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо, следната сезона ќе ги брани боите не Баерн Минхен.

 

Прес-службата на каталонскиот клуб потврди дека нивниот фудбалер ќе биде отстапен на германскиот шампион за годишна закупнина од 8,5 милиони евра.

 

Кутињо во Баерн ќе го носи дресот со број 10.

 

aДваесет и седумгодишниот Бразилец минатата сезона на 54 натпревари за барселона, постигна 11 голови и забележа пет асистенции

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.