Барса ја одби понудата од Интер за Видал

Барселона одби понуда на Интер за Артуро Видал, според шпанското издание „Мундо Депортиво“.

 

Италијанскиот тим понудил да го изнајми Чилеанецот до крајот на сезоната со опција за откуп, но таквото сценарио не им одговара на Каталонците и тие не сакаат да се разделат со играчот од средниот ред .

 

За време на кампањата од минатата сезона, тој одигра 33 натпревари за екипата и успеа да им помогне на „кулес“ да ја одбранат титулата во Ла Лига.

 

Сепак, Ернесто Валверде е подготвен да го жртвува при добра понуда.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.