Вардар подобар од Шкупи

Во дербито на колото од првата македонска фудбалска лига, Вардар како гостин го совлада Шкупи со 2-1, и со новите три бода, се искачи на второто место на табелата.

 

Тетовското дерби ѝ припадна на Шкендија која во финишот го скрши отпорот на Ренова, а значајна победа за бегство од дното извојува Работнички.

 

РЕЗУЛТАТИ: Работнички – Македонија Ѓорче Петров 1:0, Ренова – Шкендија 0:2, Шкупи – Вардар 1:2, Силекс – Борец 3:0, Струга Трим Љум – Академија Пандев 0:0.

 

ТАБЕЛА: А. Пандев 14, Вардар 13, Македонија ЃП 11, Шкупи и Струга по 8, Шкендија и Ренова по 7, Силекс и Работнички по 6, Борец 4.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.