Ана Ивановиќ денеска слави роденден

 Српската тенисерка Ана Ивановиќ денес полни 32 години, а нејзиниот супруг Бастријан Швајнштајгер јавно ѝ го честиташе роденденот со порака што допре многусрца.

 

Ана и Бастијан важат за една од најскладните брачни двојки во јавниот свет, а неретко еден на друг си искажуваат љубов на социјалните мрежи. Тие не се плашат јавно да ги покажат емоциите.

 

Бастијан ѝ го честиташе роденденот на убавата срспска тенисерка со фотографија од ова лето, додека Ана беше трудна со нивниот втор син.

 

„Среќен роденден на најпрекрасната жена и мајка. Зад нас е блескава година и се радувам на сите наредни години со тебе и со нашето семејство“, напиша фудбалерот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.