ЦСКА го „потопи“ Фенер

Мајк Џејмс имаше 31 поен и додаде 4 асистенции за ЦСКА Москва да стигне до убедлива 88:70 победа над Фенербахче, зголемувајќи ја фрустрацијата во турскиот клуб, за кои не играше Нандо де Коло.

 

Покрај Џејмс, Јанис Стрелникс имаше 23 поени за ЦСКА да се врати на победите по изненадувачкиот пораз од Асвел и да го подобри скорот на 6-2. За Фенер, Костас Слукас имаше 20 поени, а Дерик Вилијамс 19, но падот на формата во третата четвртина беше клучна за шестиот пораз во осум меча оваа сезона.

 

Токму оваа лоша форма на Фенер му ги „уништи“ нервите на тренерот Жељко Обрадовиќ, кој повторно имаше неколку екстремни реакции, како кога ги пцуеше сопствените кошаркари.

 

Zeljko Obradovic, lekka reprymenda 🤨😬 @EuroLeague 🤷🏻‍♂️ pic.twitter.com/nBgfVXpWzv

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.