Федерер останува во форма и на снег!

Роџер Федерер се приклучи на иницијативата „Тенис дома“ сред пандемијата на корона вирусот, покажувајќи како останува во форма додека трае долгата пауза во тениската сезона.

Неколку часа откако се појави веста за можното откажување на неговиот омилен турнир, Вимблдон, Федерер објави видео на социјалните мрежи како тренира трикови на снег во неговиот дом во Швајцарија.

„Да се осигурам да не заборавам како да играм трик-удари“, напиша „Маестро“ на Твитер.

Making sure I still remember how to hit trick shots #TennisAtHome pic.twitter.com/DKDKQTaluY

— Roger Federer (@rogerfederer) March 30, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.