Езил нема намера да го напушти Арсенал

Месут Езил ќе остане во Арсенал до крајот на договорот потврдил менаџерот на фудбалерот Еркут Согут.

Договорот на Езил со Арсенал истекува по завршувањето на сезоната 2020/2021. Според договорот тој има неделна плата од 350.000 фунти.

„Месут има уште една година од договорот и тука ништо не се менува. Што ќе биде следно, не знам. Тој ќе има 32 години ќе може уште да игра“, рекол Согут.

Долго време Езил се поврзуваше со трансфер во Фенербахче.

„Месут и неговото семејство ќе донесат одлука која е најдобра за нив. Не можам да говорам за Фенербахче бидејќи го немам тоа право поради принципот на доверливост“.

Езил е играч на Арсенал од 2013 година кога во Лондон се пресели од Реал Мадрид.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.