Динамо со посебно видео му оддадоа почест на капитенот Адеми

Хрватскиот шампион, Динамо Загреб му оддаде посебна почит на својот капитен, македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, кој со освоениот трофеј од ХНЛ оваа сезона стана најтрофејниот фудбалер во историјата на „модрите“.

Адеми има дури 17 трофеи со Динамо, и клубот му оддава почест со компилација на најубавите голови на капитенот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.