Лион 78 натпревари беа без пораз – ПСЖ им ја прекинаа серијата

Фудбалерките на Лион по пауза од две години го забележаа првиот пораз. Во францускиот шампионат ПСЖ славеа со 1:0. Единствениот гол го постигна Мари-Антонет Катото во 11 минута.

ПСЖ ја прекинаа серијата на Лион од 78 натпревари без пораз. Последен пат фудбалерките на Лион биле поразени на 30 јули 2018 година од Норт Керолајна.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.