Лео Меси дефинитивно останува во Барса

Според најсигурниот спортски новинар денес, Фабрицио Романо, Лео Меси дефинитивно ќе ја продолжи соработката со Барселона.

 

Тој преку социјалните мрежи објави дека нема сомнение, само е прашање на време кога ќе се официјализира новиот договор помеѓу аргентинецот и каталонскиот гигант.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.