Лејкерис го отпуштија Морис и му врачија отказ на Мекини

Лос Анџелес Лејкерс, се најактивната франшиза на трансфер-пазарот, во НБА лигата, во изминатите два дена.

Откако, преку трејд, го донесоа Расел Вестбрук, Лејкерси ги потпишаа Тревор Ариза, Вејн Елингтон, Кармело Ентони, Двајт Хауард и Кендрик Нан.

Јасно е дека Лејекрси мора да отпуштат некого од тимот. Вчера си замина центарот Андре Драмонд, тој се пресели во Филалделфија. Денес, Лејкерси му врачија отказ на Алфонс Мекини, кој речиси и да не играше, а отказ доби и Маркиф Морис.

Морис имаше значајна улога во освојувањето на шампионскиот прстен во 2020 година.

Морис својата кариера ќе ја продолжи во Мајами Хит.

Наредните денови се очекува тимот да го напушти и Германецот, Денис Шрудер.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.