Роџерс го одбил Њукасл јунајтед

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, не бил заинтересиран за работното место во Њукасл јунајтед, објавија британските медиуми.

Њукасл јунајтед минатата недела доби нови газди. Јавниот фонд на Саудиска Арабија сега стои позади клубот. По преземањето, се најавени големи промени во клубот. Една од промените треба да се случи и на менаџерската позиција.

Извесно е дека Атив Брус ќе добие отказ, а со името на неговиот наследник наголемо се шпекулира.

Еден од кандидатите бил и Роџерс, но како што обајави „Скај спорт“, тој бил задоволен во Лестер и верувал дека со тимот може да бележи добри резултати.

Роџерс, од фавурари 2019 година е менаџер на Лестер, претходно работел во Ливерпул и Селтик.

Последните две сезони Лестер ги завршуваше на петтото место во Премиер лигата, а минатата сезона го освои трофејот во ФА купот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.