Кренаа паника за ништо – Барса не мора да доплати за Кутињо

Барселона не мора да му исплати на Ливерпул, дополнителни 20.000.000 евра, за Филипе Кутињо. Долго време медиумите шпекулираа, дека постои клаузула во договорот на Кутињо, според која Ливерпул треба да ја добие оваа сума, кога Бразилецот ќе го одигра 100. натпревар за „Блауграна“.

Медиумите во Шпанија откриле дека таква клаузула воопшто не постои в договорот на Кутињо. Информацијата, повикувајќи се на извори од Ливерпул, ја потврдиле и англиските медиуми.

Кутињо, во неделата, против Реал Мадрид го одигра 99.натпревар за Барселона. Јубилејот ќе го обележи утре, на „Ваљекас“, против Рајо Ваљекано, во 11.коло во Примера.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.