Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Коментаторот од натпреварот Бешикташ-Ајакс, испорачал серија навреди кон играчот на домашниот тим Домагој Вида.

Хрватскиот репрезентативец со капитенската летна на раката го предводеше Бешикташ.

 

 

„Вида е толку грд, поради што најчесто не му дозволувата да игра во овој термин, бидејќи тогаш пред ТВ-екраните има и деца. Бешикташ поради тоа мора да бара посебна дозвола за да може тој да игра“, рекол коментаторот Серд де Вос.

Вида и Динамо Загреб се омразени во Холандија од 2011 година. Тогаш во последниот натпревар во групата, Лион во Загреб го порази Лион со 7:1 и само поради гол-разликата на табелата заврши пред Ајакс.

Hahaha, lekker Sierd #knipoogkroaat #besaja pic.twitter.com/J1b0FluYYd

— M (@MatthijsTweet) November 24, 2021

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.