Замената за Влаховиќ Фиорентина ја најде во Базел

Фиорентина експресно најде замена за Душан Влаховиќ, кој ќе се пресели во Јувентус. Од трансферот на српскиот репрезентативец, Фиорентина, ќе заработи помеѓу 67.000.000 и 75.000.000 евра.

Замената за Влаховиќ, претседателот на Фиорентина, Роко Комисо, ја најде во Базел. „Виола“ испратиле понуда од 14.000.000 евра за Бразилецот Артур Кабрал.

 

 

Кабрал игра во голема форма, за што сведочат неговите 27 гола на 31 натпревар во досегашниот дел од сезоната.

Кабрал, кариерата ја за понал во Палмеирас.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.