Ретро дизајан на новите дресови на Реал Мадрид

Шпанскиот шампион Реал Мадрид, претпладнево, го промовираше дресот со кој ќе тргне во одбрана на титулата во новата сезона.

„Адидас“ се решија за ретро варијанта, новиот дрес, фонтот на буквите и бројките неодоливо потсетуваат на оние од сезоната 2001/02.

Заедно со актуелните играчи на клубот, Карим Бензема и Давид Алаба, новиот дрес го презентираа и клупските легенди Раул, Икер Касиљас и Роберто Карлос.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.