Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

 

„Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, напиша Трамп на Твитер.

 

„Нула од вистината. Само уште повеќе лаги и пропаганда што објавува религиозен режим што е лош и нема идеја што да прави”, наведе Трамп на Твитер. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.