Нови цени на горивата

Регулаторната Комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата.

 

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 0.75%. Согласно одлуката, малопродажната цена на еуросупер-95 се намалува за 0.5 денари, и еден литар 95-октански бензин ќе чини 68.00 денари.

 

Цените на еуросупер-98 и еуродизел горивата се намалуваат за по 1.00 денари. Еден литар 98-октански бензин ќе чини 70.00 денари, додека еден литар дизел ќе чини 62.00 денари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.