Без вода делови на Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваaт дека поради уличен дефект ф 300 мм на Бул. Македонско-косовска бригада бб кај Стовариштето, прекинато водоснабдување во време од 9:00 часот па до санирање на дефектот ќе имаат корисниците од улиците: 376, Самоилова, Банатска, американска амбасада, турска амбасада и Јааким Крчоски (о. Чаир).
 

Ѕид падна на Дижонска, оштетени две возила

Два автомобила се оштетени откако ѕид со кој била оградена куќа синоќа паднал на улицата Дижонска.
 

Општина Чаир додели 9.500 имотни листови

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, денеска се сретна со жители на различни населби од Чаир, на кои им додели имотни листови, со што станаа сопственици на нивните домови.
 
Поранешниот претседател на Косово и познат бизнисмен, Беџет Пацоли, ќе биде инвеститор на катни и подземни гаражи во Чаир со цел да се реши долгогодишниот проблем со паркирањето во оваа општина.
 

Утре без вода повеќе делови на Чаир

Од ЈП Водовод и Канализација информиаат дека утре, 26.08.2021, поради уличен дефект од Ф 200/200 мм на ул. Џон Кенеди до зграда бр. 28,
 

Утре без вода улици од Чаир

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 28.07.2021 г. поради изведување на водоводен приклучок ф-100 мм на ул. Кумбара бб (во близина на авто школа Хирда)
 
Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 22.06.2021 година, поради изведување водоводен приклучок од ф – 280 мм на ул. Бајрами Шабани,
 
Општина Чаир во соработка со Јавното општинско претпријатие „Шкупи Вјетер“ денеска започна со отстранување на хаварисаните, оштетени и напуштени возила, приколки и слично од јавните површини на територија на општината.
 
Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
 
Затворен е угостителски објект на улицата Џон Кенеди кој работел по пропишаното работно време, а приведени се 15 лица кои биле затеканти од страна на инспекторите.
 
Во скопската општина Чаир, екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје денеска расчистиле две големи диви депонии составени од мешан комунален, градежен и кабаст отпад, лоцирани во Топаана и во близина на стадионот во општината Чаир.
 
Здравствениот дом во Скопје денеска доби две амбулантни возила за транспорт на пациенти, донацијата од Општина Чаир. Средствата наменети за новогодишно украсување, општината ги пренамени за поддршка на здравствените служби во борбата против Ковид-19.
 

Утре без вода неколку улици во Чаир

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре, 21.01.2021 година, поради дефект на затварач од Ф – 400 мм ниска зона на ул. Топанска бр. 24,
 

Без вода жителите на Топанско Поле и Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска, поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300 мм на улицата Џон Кенеди бб (во близина на „Веро„), прекин во водоснабдувањето имаат корисниците од населбите Топанско Поле и Чаир.
 
Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300мм на ул.Џон Кенеди б.б (во близина на Веро), прекин во водоснабдување имаат корисниците од населбите: Топанско Поле и Чаир.
 

За еден ден казнети 207 возачи во Чаир

Полицијата за еден ден казнила 207 возачи во Чаир
 

(Видео) 182 санкционирани возачи во Чаир

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
 

Без вода делови на Чаир

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре поради водоводен приклучок со димензија од ф-300 мм., на улицата Никола Карев (кај мостот Бит Пазар) во населбата Чаир, прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците од улицата Војдан Чернодрински и ул.Топанска, додека со намален притисок ќе бидат дел од улицата Крсте Мисирков до Мавровка од 9 часот до завршување на приклучокот.
 

© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.