Чаир

За еден ден санкционирани 88 возачи во Чаир

Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Чаир изречени се вкупно 88 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 11, осум за возење без возачка дозвола, пет за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се пет санкции за користење мобилен телефон, 23 прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикли, шест за некористење сигурносен појас.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за зголемување на безбедноста во сообраќајот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.