Чаир

Утре без вода улици од Чаир

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 28.07.2021 г. поради изведување на водоводен приклучок ф-100 мм на ул. Кумбара бб (во близина на авто школа Хирда)

со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од ул. Кумбара, Исмаил Кадаре и дел од Кримска во Општина Чаир. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот и ќе трае до завршување со активностите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.