Чаир

Утре без вода повеќе делови на Чаир

Од ЈП Водовод и Канализација информиаат дека утре, 26.08.2021, поради уличен дефект од Ф 200/200 мм на ул. Џон Кенеди до зграда бр. 28,

без водоснабдување од 08:30 часот до санирање на дефектот ќе останат, корисниците од училиштето и градинката на ул. Џон Кенеди, корисниците од ул. Џон Кенеди од Паштрик па нагоре, ул.376, како и улиците: Самоилова, Банатска , Американска и Турска амбасада.  

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.