Концерт на Мартина Аврамоска и Влатко Груевски во Кичево

Во Центарот за култура „Кочо Рацин" во Кичево синоќа концерт одржаа Мартина Аврамоска и Влатко Груевски.
 
Концертот со наслов „Оперски доживувања" траеше шесетина минути, а беа изведени познати соло песни и оперски арии.
 
 
– Претставувањето на една ваква програма пред кичевската публика претставува повеќекратен успех бидејќи се помага на популаризацијата и афирмацијата на класичната, т.е. сериозната музика во нашиот град, изјави Маја Николоска Силјаноска од Центарот за култура во Кичево.
 
 
Таа додаде дека овој концерт беше дел од Националната програма за култура за оваа година и е поддржан од Министерството за култура и од Центарит за култура „Кочо Рацин" во Кичево.
 
 
Концертот се одржа во големата сала, а влезот беше слободен со цел афирмација на класичната музика во Кичево. 
 
 
Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.