Претставата „Игра на тронови“ има за цел да го донесе Вестерос на Бродвеј

„Игра на тронови“ и измислениот свет на Вестерос ќе оживеат во сценска претстава за која продуцентите изјавија надеж дека ќе ја донесат на Бродвеј, лондонски Вест Енд и Австралија во 2023 година.

Претставата ќе ја раскаже приказната за Големиот патување во Харенхал, натпревар што се одржа 16 години пред серијата „Игра на тронови“ на Ејч-би-о. На него ќе учествуваат ликови, вклучувајќи ги Нед Старк и Џејми Ленистер кои беа популарни во ТВ-сериите.

Турнирот беше споменат во оригиналната серија и во романите на Џорџ Р.Р.Мартин, „Песна од мраз и оган“, што ја инспирираше претставата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.