ВМРО-ДПМНЕ: Болен од цистична фиброза почина, Ковачевски треба да одговорa и да не манипулира со Сали

Цената на владеењето на власта предводена од Димитар Ковачевски стана премногу висока и истата се плаќа со човечки животи. Ковачевски и министерот за здравство, Беким Сали не смееја да дозволат луѓе да умираат затоа што нема лек, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата порачуваат Ковачевски да престане да се крие зад министерот Сали на кому очигледно му се изброени деновите на функцијата и прашуваат каде беше Ковачевски кога болните од цистична фиброза протестираа пред Владата.

Ковачевски нека престане да глуми и да си замине веднаш заедно со неговата неспособна екипа. Оваа неспособна Влада треба да си замине час поскоро за да се спасат граѓаните, се вели во соопштението.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.