All for Joomla All for Webmasters

Се асфалтираат прилепските улици

Интензивно се асфалтираат и се „крпат“ дупките низ повеќе улици во Прилеп, информираат од локалната самоуправа.

Во моментов се работи на асфалтирање и „крпење“ на ударните дупки на прилепските улици „Кеј 1 Мај“, делoви од „Кузман Јосифоски-Питу“, „Димо Наредникот“, „Васко Карангелески“ и „Јоска Јорданоски“, а нов асфалт ќе добие и улицата „Бранко Секулоски“. Во наредниот период, Општина Прилеп ќе продолжи со урбаните зафати предвидени за тековнава година.

Улиците се обновуваат согласно Програмата за уредување на градежно земјиште на Општина Прилеп за 2018 година. На асфалтирањето и на рехабилитирањето на градските улици работат екипи на фирмите „Изофас“, „Сењак“ и „Ве-Група“.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.