Официјално Никола Груевски конечно се појави во Унгарија! (фото)

Поранешниот премиер на Македонија и почесниот претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски се појави во Унгарија!

 

Тој беше прикажан на еден билборд со наслов дека ја сака Унгарија со одврзани лисици...

 

Груевски се појави на насловната страница на водечкиот економски магазин во Унгарија , „ХВГ“.

 

Реклама за новиот број на магазинот „ХВГ“ со Груевски на насловната страница се појави на билборд во Будимпешта.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.