All for Joomla All for Webmasters

Променет режим на сообраќај на патот Дабиле – Ново село

На регионалниот пат Дабиле – Ново село, кај село Дабиле, денеска и утре ќе биде променет режимот на сообраќај.

 

Од Автомотосојузот информираат дека на патот Дабиле – Ново село ќе се изведуваат градежни активности за поставување индуктивни јамки поради што се врши промена на режимот на сообраќај.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.