Краткотрајно исклучување на Блок 3 во РЕК Битола

Во РЕК Битола утрото дошло до краткотрајно исклучување на Блок 3 од системот, информираат од компанијата.

 

Причината за исклучувањето e грешка во автоматскиот систем за управување.

 

Блок 3 повторно е приклучен во мрежа во 12 часот и во моментов работи непречено.

 

-Производството на АД ЕСМ се одвиваше преку Блок 1 и преку другите производни капацитети, наведуваат од компанијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.