Владата партнер на 15. Меѓународен саем за стопанство во Тешањ

Владата на Северна Македонија е партнер на 15. Меѓународен саем за стопанство што ќе се одржи од утре до 16 јуни во Тешањ, Босна и Херцеговина, на кој се најавени околу 300 излагачи, претставници од бизнис заедницата на државите од регионот и од Европска Унија, меѓународни организации, дипломатски претставници…

 

Во име на Владата саемот ќе го отвори министерот задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за домашни претпријатија Зоран Шапуриќ.

 

Во програмата на саемот, со цел зајакнување на соработката, трговско поврзување како и размена на искуства, информации и добри пракси во земјите од регионот, предвидени се панел дискусии; тематски предавања; презентации и Б2Б средби, информира владианата прес-служба.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.