Полицијата фати 20 возачи под дејство на алкохол во Велес, Кавадарци и Неготино

Полициски службеници во текот на минатата ноќ, од полноќ до 5 часот наутро, извршиле контрола на возачи дали управуваат под дејство на алкохол.

 

Како што информираат од СВР Велес, биле регистрирани 20 прекршоци од кои најмногу 11 биле на подрачјето на Кавадарци, седум во Велес, а два во Неготино. 

 

 
Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.