ВМРО-ДПМНЕ: Две ипол години Македонија тоне

Две ипол години Македонија тоне. Македонската економија е оценета со нула од германските стопанственици.

 

Јавниот долг е зголемен повеќе од пола милијарда евра, а нема никаква инвестиција.

 

Нивото на капитални инвестиции во последните две години е најниско од осамостојувањето до денес.

 

Стандардот на граѓаните е намален. Наместо раст и развој имаме рекет и криминал.

 

Македонија со Заев оди само надолу. Потребни се итни оставки и распишување предвремени парламентарни избори, а не празни флоскули.

 

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.