Голема Богородица – 28 август, неработен ден за православните верници

Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) – 28 август (среда) е неработен ден за граѓаните од православна верисповед во Република Северна Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

 

МТСП во исто време им го честита празникот на граѓаните од православна верисповед во државава.

 

Голема Богородица е дел од празниците што се неработни денови согласно со Законот за празниците.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.