До вторник топло и нестабилно време

Од утре до вторник под влијание на топла воздушна маса продолжува топлото време, но во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста и локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Синоптичарите најавуваат локално поинтензивни процеси во форма на невреме и појава на град.

 

Минималните температури утре ќе достигнат до 21-тиот степен, а максималните до 38-тиот степен. Поголеми промени во утринските и дневните температури не се очекуваат до вторник.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.