Костадинов: СДСМ се менува и отвара шанси за младите, промените продолжуваат во интерес на граѓаните

СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот.

 

Последните промени во партијата и во Владата се нова енергија, што треба да дадат дополнителен импулс во реализација на мерките што носат дополнителни придобивки за граѓаните.

 

Како одговорна, државотворна партија даваме шанси за младите.

 

СДСМ е препознаена како партија носител на промените, отворена за сите млади и докажани луѓе кои сакаат да се вклучат во процесот на реформи.

 

Пораката е јасна и недвосмислена: СДСМ отвора простор за сите кои сакаат и можат, преку сопствен пример да дадат придонес во процесот на развојот на целокупното наше општество.

 

Од друга страна, тоа не е случај со опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

 

Во белиот дворец остануваат заглавени во деструктивната матрица и во одбрана на криминалот и антидржавно однесување.

 

Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ. 

 

Опозициската партија продолжува да работи исклучиво по насоките од Будимпешта и осудениот криминалец во бегство Никола Груевски. 

 

Како одговорна партија, остануваме со граѓаните и продолжуваме да се менуваме во нивен интерес. Остануваме силно посветени на заложбите за градење на модерно, развојно општество што нуди можности и шанси за сите.

 

Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.