Судењето за сообраќајката кај Ласкарци одложено за 15 октомври

Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци, денеска се одложи поради здравствени проблеми на еден од обвинетите.

 

Станува збор за шефот на возниот парк на Дурмо турс, Рамзи Мифтари, кој според материјалите доставени до судот, денеска треба да биде опериран. Поради тоа во судот не беа спроведени ниту  останатите обвините кои се во притвор.

 

Следното рочиште е закажано за 15 октомври.

 

Во автобуската несреќа што се случи на 13 февруари годинава кај селото Ласкарци загинаа 16 лица, а 37 беа потешко повредени. За сообраќајката, односно за сторени тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот, обвинети се шест лица. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.