Облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Времето деенска ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови.

 

Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11, а дневната од 10 до 16 степени.

 

Во Скопје ќе биде променливо облачно, а попладне со повремен дожд. Ќе дува слаб о умерен ветер од североисточен правец.

 

Во вторник ќе биде променливо облачно и свежо, во утринските часови со локален слаб дожд. Потоа во наредните денови ќе има пораст на температурата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.