Облачно со дожд и температури до 22 степена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Преку денот врнежите од дожд ќе се преместат кон истокот, каде што ќе бидат и поинтензивни, а на крајниот југоисток ќе има и услови за појава на ретки грмежи.

 

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната од 17 до 22 степена.

 

Во Скопје променливо облачно со услови за краткотарен дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Температураа ќе биде од 11 до 20 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.