Магла во котлините и дожд во вечерните часови

Времето денеска ќе биде променливо облачно понекаде во котлините со магла, а на истокот со сончеви периоди, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

 

Од таму додаваат дека преку ноќта од запад ќе започнат умерени врнежи од дожд.

 

Дневната температура ќе биде во интервал од 14 до 19 Целзиусови степени.

 

Во Скопје претпладне магливо, а преку денот променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.