Облачно и студено со температура до 8 степени

Преку ноќта од север се намали облачноста, но на југ и понатаму остана претежно облачно. Понекаде по котлините имаше магла утринава и понекаде дува слаб ветер.

 

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со слаб до умерен претежно југоисточен ветер. На северот ќе има повеќе сончеви периоди. Дневната температура ќе биде во интервал од 2 до 8 степени.

 

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне 6 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.