Променливо облачно, попладне дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

 

Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16 степени.

 

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 13 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.